امکانات دستگاه

کولینگ هیبرید کیانا انرژی که با استفاده از فناوری روز دنیا و تحت لایسنس شرکت  HYBRICOOL کانادا تولید شده است. این سیستم می تواند با استفاده از هوش مصنوعی و سنسورهای حساس دما و رطوبت استفاده شده قادر است در مقایسه با سیستم کولینگ تر تا 90 درصد صرفه جویی آب را داشته باشد. سیستم ارتقاء یافته این دستگاه با عنوان ICCW  قادر است این میزان صرفه جویی را به 100 درصد برساند.

سیستم کولینگ هیبرید کیانا پترو انرژی شامل امکانات زیر می باشد:

1

هوش مصنوعی :

هوش مصنوعی استفاده شده در این دستگاه با برنامه نویسی پیچیده و اطلاعات ورودی از سنسورهای مختلف، دمای محیط و رطوبت را دریافت می نماید.  این سیستم با استفاده شیرآلات کنترلی مختلف ، دستگاه را با دقت بسیار بالا تنظیم نموده و با حداقل مصرف آب، ظرفیت برودتی مورد نیاز آب فرآیندی کارخانه را تامین می نماید.

سیستم کنترل مرکزی کولینگ تاور هیبریدی هیبریکول
2

سنسورهای دستگاه :

 اطلاعات دما و رطوبت محیط ، دمای آب فرآیندی عبوری از دستگاه و آب خنک کننده با استفاده از سنسورهای بسیار حساس و دقیق در هر لحظه جمع آوری شده و جهت پردازش به سیستم کنترل ارسال می گردد.

کولینگ تاور هیبریدی هیبریکول
3

سیستم ضد یخ زدگی :

شرایط اقلیمی ایران به ویژه در نواحی بیابانی احتمال یخ زدگی آب مورد استفاده در سیستم کولینگ را افزایش می دهد.

از این رو شرکت کیانا پترو انرژی، سیستم جلوگیری از یخ زدگی را ابداع و به دستگاه کولینگ هیبریدی اضافه کرده است.

4

سیستم تصفیه آب کوچک و کم هزینه :

کوچک بودن سیستم تصفیه آب این دستگاه ، موجب کاهش بسیار زیاد هزینه بهره برداری و نگهداری سیستم میگردد.

5

پمپ سیرکولاسیون کوچک :

حجم بسیار کم آب خنک کننده گردشی در دستگاه موجب می شود که پمپ سیرکولاسیون مورد نیاز بسیار کوچک تر از پمپ های سیرکولاسیون استفاده شده در سیستم های متداول بوده و در نتیجه کاهش هزینه نگهداری سیستم می گردد.

6

عدم نیاز به مبدل حرارتی واسط :

با توجه به اینکه آب فرآیندی در دستگاه کولینگ هیبریدی در مداربسته سیرکوله شده و کیفیت آن حفظ میگردد، نیاز به مبدل حرارتی واسط بین دستگاه کولینگ هیبریدی و کارخانه منتفی شده و این مبدل از مدار حذف می گردد.